NÁVOD: VÝHLEDÁVÁNÍ V DATABÁZI OPENHEADS JE HRAČKA

N

V tomto textu nabízíme jednoduchý návod, jak vyhledávat v Openheads a jak jednotlivé filtry vyhledávání fungují. Databáze umožňuje kandidáty vyhledávat a třídit např. podle odvětví, místa pracoviště a klíčových slov. Mezi další kritéria pro vyhledávání patří úroveň znalosti cizího jazyka, délka praxe, role kandidátů ve firmě a rovněž forma a dostupnost spolupráce.

Obr.1 – Vyhledávání kandidátů

1) Vyhledávání podle klíčových slov

Vyhledávání zadáním klíčového slova v kombinaci s využitím dalších vyhledávacích filtrů, má za úkol přinést maximálně relevantní výsledky. Jako klíčová slova můžete nejčastěji použít požadované znalosti či dovednosti. Filtr vyhledávání klíčových slov umožňuje kombinovat několik slov a je nastaven na tzv. formu AND. To znamená, že výsledné vyhledané profily kandidátů obsahují všechny zadaná klíčová slova. Po napsání prvních písmen se vám zobrazí našeptávač klíčových slov uvedených v profilech. Pokud daný termín v nabídce klíčových slov chybí, znamená to, že žádný z aktuálních profilů tuto dovednost neobsahuje. Vyhledané výsledky si dále můžete upřesnit podle různých kritérií: např. dle odvětví, lokality pracoviště nebo znalosti jazyka.

Př.: Programování AND JavaScript AND React z odvětví IT v Olomouckém kraji s Aktivní angličtinou.

Obr.2 – Vyhledávání podle klíčových slov

2) Vyhledávání podle preferované lokality

Zadejte kraj, ve kterém hledáte nové zaměstnance. Filtr vyhledávání umožňuje zvolit více možností. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jednu z požadovaných lokalit. Ve výsledcích vyhledávání se na prvních místech objeví profily kandidátů, kteří vámi zvolenou lokalitu mají jako prioritní. Lokalitu lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit. Ve výsledných profilech kandidátů je preferovaná lokalita upřesněna, pokud ochota dojíždět kandidáta není v rámci celého kraje. Ideální lokalita je v profilu uvedena vždy jako první.

Obr.3 – Vyhledávání podle preferované lokality

3) Vyhledávání podle znalosti cizího jazyka

Vyhledávání lze upřesnit o požadovanou úroveň jazykové znalosti a to ve dvou úrovních pasivní (A1 – B1) a aktivní (B2 – C2). Vyhledávání jazyků je nastaveno na tzv. formu AND. Vyhledáte tedy kandidáty, jejichž profil obsahuje všechny vámi uvedené jazyky v požadované úrovni. Vybraný jazyk lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit. Ve výsledných profilech kandidátů je úroveň jazykové znalosti upřesněna

Obr.4 – Vyhledávání podle znalosti cizího jazyka

4) Vyhledávání podle preferovaného odvětví a délky praxe kandidáta

Chcete-li hledat podle odvětví, můžete jich zadat více zároveň. Stačí nalézt požadované odvětví v nabídce, vybrat jej a pro přidání dalšího tento postup opakovat. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jedno z požadovaných odvětví. Ve výsledcích vyhledávání se na prvních místech objeví profily kandidátů, kteří vámi zvolené odvětví mají jako prioritní. Stejný systém vyhledávání je i v případě potřeby najít kandidáta s odpovídající délkou praxe. Jednotlivá odvětví a délku praxe lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit.

Obr.5 – Vyhledávání podle preferovaného odvětví a délky praxe kandidáta

5) Vyhledávání podle formy a dostupnosti spolupráce

Databáze umožňuje i vyhledávání dle formy a dostupnosti spolupráce. Tyto filtry umožňují doladit vyhledávané profily pokud např. potřebujete nové zaměstnance ihned nebo chcete s kandidáty spolupracovat přes IČ. Ve filtrech lze vybrat několik možností zároveň. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jednu z požadovaných možností. Zadané možnosti lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit.

Obr.6 – Vyhledávání podle formy a dostupnosti spolupráce

6) Vyhledávání podle role kandidáta ve firmě

Filtr vyhledávání podle role kandidáta umožňuje zaměřit se pouze např. na kandidáty z Top managementu nebo na pracující studenty, Ve filtru lze vybrat pouze jednu z možností. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jednu z požadovaných možností. Zadané možnosti lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit. Podle role kandidáta ve firmě je stanovena cena za případný začátek spolupráce s kandidátem.

Obr.7 – Vyhledávání podle role kandidáta ve firmě

Všechny kandidáty, více informací o naší aplikaci a všechny potřebné kroky o tom, jak se jako klient nebo kandidát do aplikace zapojit, naleznete zde:
https://www.openheads.cz/

#Headcourse jste v náboru silnější.
http://headcourse.cz/

O autorovi

Michal Bubeník

Zakladatel HR společnosti Headcourse s.r.o. (2015) a projektu Openheads (2019). Zaměřuje se na služby Executive search nebo Employer branding. Absolvent a externí přednášející na Univerzitě Palackého v Olomouci, Podnikatel ze Sudet, který spolupracuje s odborníky z oblastí PR, IT, online marketingu nebo personální psychologie.

Přidat komentář

Michal Bubeník

Zakladatel HR společnosti Headcourse s.r.o. (2015) a projektu Openheads (2019). Zaměřuje se na služby Executive search nebo Employer branding. Absolvent a externí přednášející na Univerzitě Palackého v Olomouci, Podnikatel ze Sudet, který spolupracuje s odborníky z oblastí PR, IT, online marketingu nebo personální psychologie.

Sledujte nás